Borealis Gemisi [Portal,Half Life]

Expert

Borealis Gemisi [Portal,Half Life]

Mesaj gönderen Expert » Cmt Tem 07, 2018 1:14 pm

Borealis Gemisi kuramlara göre üstünde çok üst düzey bir teknoloji barındıran gemidir.Bu gemiyi Half Life Episode 2'de görmüştük.
96253_640.jpg
96253_640.jpg (29.3 KiB) 1111 kere görüntülendi
Dr.Isaac Kleiner gemi hakkında şu sözleri söylemiştir.
''Aperture Science'teki meslektaşlarımız umut vaat eden bir proje üstünde çalışıyorlardı.Fazla ödenek alabilmek için Black Mesa'yı geçme isteklerinden dolayı bazı olağan normlarda risk almaları gerekiordu.Duyduğumuz kadarıyla araştırma gemileri tamamen yok olmuş.Her şeyiyle ortadan kaybolmuş.Kuru rıhtımı da dahil!''
Dr.Isaac Kleiner gemiyi Combinelar'a karşı kullanmak istemiştir.Fakat Alyx'in babası bu duruma karşı şunları söylemiştir
''Combinelar onu ele geçirirse,bildikleri herşeyi ele geçirirler'' diyerek geminin yok edilmesini istemiştir.
Bu geminin limanını Portal 2'de de görebilirsiniz.
2012-01-14_00002.jpg
2012-01-14_00002.jpg (221.25 KiB) 1111 kere görüntülendi
Combine ırkı Borealis'i ele geçirmek için aramalara başlamıştır.Çok üstün teknoloji taşındığı için fakat bulunup bulunamadığı konusunda henüz bir bilgi yok..
Güncelleme:Yayınlanan Half Life 2 Episode 3 Borealis İle İlgili Bilgiler...
Gordon Freeman Mektubunda;
(...)
En nihayetinde her şey yapacağımız bir seçime dayanıyordu. Judith Mossman bizimle mantıklı bir şekilde tartışarak ''Borealis’i kurtarmamızı'', onu direnişe teslim etmemizi ve zeki akranlarımızın gemiyi inceleyip gücünden faydalanabileceklerini söyledi. ''Ama Alyx bana babasının gemiyi yok etme arzusunu yerine getireceğine dair yemin ettiğini hatırlattı''. Sonra da ''Borealis’i kendini yok edecek şekilde programladığımız ve onu Combine’ın işgal merkezinin tam ortasına sürdüğümüz bir plan yapıverdi''. Judith ile Alyx tartışmaya başladı. Sonunda Judith onu kaba kuvvetle yere serdi ve gemiyi buzlara yanaştırmak için Bootstrap Device’ı kapatmaya koyuldu. Derken bir silah sesi duydum ve Judith yere yığıldı. Alyx hepimizin adına karar vermişti… ya da silahı verdi diyelim. Dr. Mossman ölünce Alyx ile birlikte intihar dalışının hazırlıklarına başladık. Bedbaht bir şekilde Borealis’i bir silaha, zaman yolculuğu yapabilen bir füzeye dönüştürdük ve yönünü Combine’ın komuta merkezine çevirdik.
Bu Paragraf Çok Önemli Tırnak İçine Aldığım Tarafları Dikkatle Okuyunuz.
''Tam bu noktada, duyunca şaşırmayacağından adım gibi emin olduğum üzere o alaycı hilekârın, G-Man’in görünümde malum bir ŞEYTANİ SURET ortaya çıktı''. İlk kez sadece bana değil, Alyx Vance’a da görünüyordu. Alyx gizemli devlet adamını çocukluğundan beri görmemişti ama onu hemen tanıdı. “Benimle gel, yapmamız gereken şeyler ve olmamız gereken yerler var,” dedi G-Man ve Alyx ona razı geldi. Mavi takım elbiseli, tuhaf adamı takip ederek ''Borealis’ten, bizim gerçekliğimizden ayrıldı. Benim içinse açık tutulan, elverişli bir kapı yoktu; sadece alaycı bir sırıtış ve bir yan bakış''. Combine dünyasının ortasına doğru yol alan, silaha dönüştürülmüş bir gemide tek başıma kaldım. Muazzam bir ışık patlaması yaşandı. Işıl ışıl parlayan bir Dyson Küresi’nin kozmik görüntüsünü yakaladım göz ucuyla. Combine’ın engin gücünün büyüklüğünü, çabalarımızın beyhudeliğini kısa bir anlığına kavradım. Her şeyi görüyordum. ''Bilhassa da Borealis’in, en güçlü silahımızın onlara cızırdayan bir kibrit çöpünden daha fazla zarar vermeyeceğini''… ''Benden geriye o kadarcık bir parça bile kalmayacaktı''. (...)

Half Life 2 Episode 3'ün Hikayesinden (En azından yayınlanan) Borealis'in Combinelar'a karşı kullanıldığını fakat Combine dünyasının ne kadar güçlü olduğunu öğrenmiş olduk.Bunun ziyadesinde G-MAN'ın gerçek yüzünü.Neden Alyx'i alıp bizi yanına almadığını,bize attığı alaycı gülüş ve bizi orada ölümümüze terk edişini...

Evet sevgili Half Life,Portal severler borealis hakkındaki bilgileri wikilerden toplayıp Türkçeye çevirip yayınladım.Umarım hoşunuza gider.Bu yazıdaki son 2 paragrafı ''Yayınlanan Half Life 2 Episode 3 Hikayesinin Türkçe Çevirisinden Aldım''

Half Life 3 ve nice 3 oyunlarını görmek dileğiyle!
Saygılar
-Expert
Dosya ekleri
96253_640.jpg
96253_640.jpg (29.3 KiB) 1111 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
obantr
Site Admin
İletişim:

Re: Borealis Gemisi [Portal,Half Life]

Mesaj gönderen obantr » Pzr Tem 08, 2018 10:01 pm

Güzel çalışma olmuş, detaylı olarak inceleyeceğim. Teşekkürler :)